fbpx

Cera naczyniowa i wrażliwa

Cera naczyniowa to problem, który dotyka wielu kobiet. Pękające naczynka wyglądają nieestetycznie i mogą nieco drażnić swoją obecnością. Można jednak temu zaradzić. Służą temu specjalne zabiegi i produkty kosmetyczne, które pozwalają uszczelnić naczynka w miejscu ich pęknięć i z pomocą przychodzi tutaj zabieg z użyciem kwasu lactobionowego oraz vit C.

To jednak działanie doraźne, by pomóc w skutecznym pozbyciu się naczynek podejmujemy działania mające na celu wzmocnienie ich ścian. Służą temu specjalne kremy odżywcze i wzmacniające. Ich działanie powoduje, że naczynka stają się silniejsze i nie pękają, a to pozwala na uporanie się z problemem na długi czas.

Bardzo ważne jest by zabieg był wykonywany w sposób profesjonalny i regularny. Tylko systematyczne wzmacnianie naczynek wspiera je na długo i pozwala utrzymać efekty działania.

Kwas laktobionowy

jest polihydroksykwasem posiadającym wszystkie zalety kwasów AHA nie dając przy tym efektów ubocznych.Jego działanie przeciwzapalne, bardzo skutecznie redukuje rumień ,niweluje teleangiektazje,działa równocześnie nawilżająco i przeciwzmarszczkowo,może być stosowany cały rok. Obecnie marka Peel Misson opracowała kompletną linię pielęgnacji domowej ,która jest nieodłącznym elementem powodzenia się terapii tego rodzaju trądziku.

Aza Peel

Każdy z nas jest inny. Tak samo cera na każdej twarzy jest inna. Jest cera sucha, tłusta i mieszana. Każda boryka się ze specyficznymi dla siebie problemami. Każdą też należy leczyć nieco inaczej. Są też osoby, których cera jest skłonna do rumienia, do zapaleń mieszków włosowych. Jest to cera trądzikowa, atopowa. Niektórzy cierpią też na łuszczycę.

Tak wrażliwa cera wymaga szczególnej troski i opieki. Nie tylko dlatego, że jest bardziej delikatna i wrażliwa, ale również dlatego, że jest bardziej podatna na zmiany chorobowe. Leczenie tych zmian i zapobieganie kolejnym, jest w pielęgnacji takiej skóry niezwykle istotne.

Zabieg Aza Peel z kwasem azelainowym pozwala dokładnie oczyścić i zdezynfekować skórę dzięki właściwościom bakteriobójczym, działającym zarówno na bakterie tlenowe, jak i beztlenowe. Ich usunięcie to podstawa w zapobieganiu pojawianiu się dalszych zmian skórnych.

Zabieg działa przeciwzapalnie, wpływa więc na gojenie się już istniejących ognisk. Powstrzymuje też wolne rodniki. Kwas azelainowy neutralizuje negatywne i chorobotwórcze działanie sebum, zapobiega powstawaniu zaskórników i uniemożliwia powstawanie przebarwień.

Jest to najlepsza terapia dla cery, które wymaga szczególnej troski – wsparcia profesjonalnego, skutecznego i kompleksowego.

Po zabiegu skóra jest oczyszczona, rozjaśniona, promienna. Koloryt jest wyrównany, pory zamknięte, a bakterie i sebum zneutralizowane. Ponadto, skóra jest też zabezpieczona przed powstawaniem dalszych, kolejnych zmian skórnych. Dla utrzymania efektu, warto zabieg powtórzyć, zgodnie ze wskazaniami kosmetyczki.