fbpx

Przebarwienia skóry

Przebarwienia skóry to zmiany w zakresie jej pigmentacji. Niekiedy powstają na skutek niewygojonych ran potrądzikowych. Innym powodem jest nierównomierne rozprowadzanie barwnika z powodu mniejszej jędrności skóry. Gromadzi się więc on w niektórych miejscach w zwiększonej ilości, powodując właśnie przebarwienia.

Ich pojawianie się może być bardzo uciążliwe i dokuczliwe. Usuwanie przebarwień wiąże się z koniecznością oczyszczenia skóry z niedoleczonych zmian trądzikowych i samodzielnie usuwanych pojedynczych wyprysków czy zaskórników. Takie oczyszczanie wymaga również zastosowania specjalnych preparatów antybakteryjnych. To one pozwalają na dokładne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, które przyczyniają się do powstawania przebarwień.

Dodatkowo, przebarwienia pomaga likwidować kwas azelainowy zawarty w stosowanych przez nas do zabiegów kosmetykach. Kwas działa nie tylko antybakteryjnie, ale również wzmacniająco i wspomagająco. Dzięki temu skóra staje się zdrowsza, równomiernie zabarwiona i wypoczęta. Wygląda rześko i zdrowo.

Cosmelan

Cosmelan to zabieg, który stosowany jest w przypadku różnorodnych przebarwień. Jego skuteczność tkwi w wykorzystaniu czynników o natychmiastowym działaniu. Przy czym jest to zabieg całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. Może być stosowany o każdej porze roku, co dla osób, które mają przebarwienia w miejscach szczególnie widocznych, ma ogromne znaczenie. Walka z przebarwieniami może być więc prowadzona systematycznie.

Szczególnym wskazaniem do jego zastosowania są przebarwienia, których podłoże ma charakter hormonalny. Chodzi o tak zwane melasmy.

Zależnie od typu skóry, przebarwienia znikają od ośmiu do dwudziestu jeden dni. Osoby z ciemniejszą karnacją mogą zauważyć poprawę nawet po 10 dniach. Natomiast osoby, które mają jaśniejszy koloryt skóry, muszą poczekać nieco dłużej.

Terapia musi być kontynuowana, ponieważ jej przerwanie może spowodować nawrót przebarwień. Pacjenci mogą obserwować stopniowe ich wracanie, jeżeli nie będą systematycznie stosować odpowiednich kosmetyków i cyklicznie powtarzać zabiegów.