fbpx

Trądzik

Trądzik to problem nie tylko młodych osób, które muszą się z nim zmierzyć szczególnie w okresie dojrzewania. Różnorodne rodzaje trądziku na twarzy powstają z różnorodnych przyczyn. Każdy też ma inną skłonność do jego powstawania, a ciało różnie się przed nim broni. Wszystko to jest całkowicie naturalne i normalne. Nie ma w tym nic niezwykłego.

Jednakże, czasami pojawia się taki trądzik, który jest szczególnie dokuczliwy i uporczywy. Pojawiają się liczne i zaognione krostki, które trudno się goją i mogą pozostawiać blizny.

Trądzik różowaty

to częsta choroba skóry, dotyczy kobiet jak również mężczyzn. Najczęściej obejmuje środkową partię twarzy,charakteryzuje się czerwonymi wykwitami , grudkami oraz towarzyszy temu zazwyczaj łojotok i poszerzone naczynka. Trudno też jednoznacznie stwierdzić, co może być przyczyną pojawiania się trądziku różowatego.

W gabinecie kosmetycznym ten problem rozwiązujemy stosując indywidualnie dobrane procedury, w zależności od stanu w jakim aktualnie jest skóra klienta. Rewelacyjne rezultaty uzyskujemy stosując kwas azelainowy połączony w terapii z kwasem lactobionowym.

Trądzik pospolity

to problem który dotyczy okresu dojrzewania .Chodzi o nierówną pracę hormonów męskich jak również żeńskich,co wpływa na nadmierną produkcję łoju. Nadmiar łoju zaburza równowagę bakteryjną prowadząc do schorzenia gruczołów łojowych.Gruczoły łojowe zapychając się tworzą na skórze niezapalne wykwity które potocznie nazywamy zaskórnikami.W zatkanych gruczołach dochodzi do rozwoju bakterii Propionibacterium acnes, która odpowiada za ten problem.

Czy trądzik można wyleczyć? Tak. Jest to proces dosyć złożony i zależy w ogromnym stopniu od zaangażowania klienta.W naszym gabinecie stosujemy złożone procedury zawierające linie z kwasem salicylowym, azelainowym w zależności jak skóra reaguje.Pielęgnacja domowa jest również niezastąpionym elementem powodzenia terapii.

Anty Acne

Zabiegi Anty Acne opierają się na substancjach pochodnych kwasu salicylowego. To dzięki nim trądzik może zostać usunięty, a skóra oczyszczona. Skuteczność kuracji uzależniona jest w dużym stopniu od stosowania produktów zawierających pochodne kwasu salicylowego w różnorodnych stężeniach.

Właściwości kwasu salicylowego i jego pochodnych powodują, że substancje aktywne mogą wniknąć głęboko w tkankę skórną i dokładnie ją oczyścić. Działanie antybakteryjne sprawia, że usuwane są mikroorganizmy odpowiedzialne za powstawanie wyprysków. Nie tylko nie mają więc pożywki, na której mogłyby się namnażać i szkodzić cerze, ale są całkowicie usuwane. Tak głębokie oczyszczenie jest warunkiem skuteczności terapii.

Podczas zabiegu może być odczuwane delikatne szczypanie, które jest dowodem na to, że skóra jest oczyszczana i dezynfekowana. Może pojawić się martwy naskórek. Bardzo ważne jest, by go nie zrywać. Stanowi on naturalną powłokę ochronną, pod którą zachodzą procesy gojenia. Zerwanie naskórka może spowodować powstanie blizn. W momencie, gdy wszystkie podrażnienia się zagoją, naskórek samoistnie odpadnie.

Zabieg nie tylko oczyszcza skórę i pozwala zapobiegać pojawianiu się zmian trądzikowych, ale również powoduje spłycenie blizn potrądzikowych, oczyszcza pory, zmniejsza wydzielanie sebum, które również przyczynia się do powstawania zmian skórnych, oczyszcza zaskórniki. Skóra jest po prostu zdrowsza i ma wyrównany koloryt.

Anty Comedo

Cera trądzikowa i przebarwiona może być poddana również zabiegowi Anty Comedo, który ma działanie dwufazowe. Działa na powierzchni naskórka i skóry właściwej. Jego aktywnym składnikiem jest kwas pirogronowy, który oczyszcza, przyspiesza procesy gojenia, działa antybakteryjnie i regenerująco. Na powierzchni naskórka pozwala oczyszczać pory, zaskórniki, rozjaśnia skórę i wyrównuje jej koloryt poprzez redukcję przebarwień. Zmniejsza również grubość warstwy naskórka martwego, a dzięki temu skóra staje się gładsza i przyjemniejsza w dotyku.

Kwas pirogronowy, który przenika do powierzchownej warstwy skóry właściwej działa regenerująco i pobudza fibroblasty do intensywnej pracy. Dzięki temu tworzą się włókna kolagenowe. Ich większa ilość sprawia, że skóra staje się elastyczna, jędrna i bardziej napięta.

Wygląda młodziej. Kuracja ta pozwala uporać się z trądzikiem, zaskórnikami, nadmiernym łojotokiem skóry, ale również z bliznami, które zostały po przebytym trądziku. Wygładza skórę redukując zmarszczki, redukuje przebarwienie i nadaje skórze wypoczęty wygląd.

Pyruvic Peel

Troska o cerę to troska nie tylko o ładny wygląd, ale również o dobre samopoczucie. Dzięki Pyruvic Peel, jego odzyskanie staje się nie tylko możliwe, ale bardzo realne.
Zabieg przeznaczony jest przede wszystkim do skóry tłustej, która boryka się z problemem nadmiernego wydzielania sebum, prowadzącego w efekcie do zmian skórnych w postaci trądziku. Kwas pirogronowy oczyszcza cerę z nagromadzonych dotychczas zanieczyszczeń, działa dezynfekująco, redukując wydzielanie sebum w przyszłości, a neutralne pH pozwala utrzymać ten stan na dłużej.

Po zabiegu skóra jest oczyszczona, zaskórniki usunięte, a zdrowy i równomierny koloryt cery
przywrócony.

Bardzo ważną cechą Pyruvic Peel, poza działaniem antybakteryjnym i neutralizującym, jest również zdolność do zwężania porów znajdujących się w skórze. Ich pomniejszenie, również znacząco wpływa na zmniejszenie ilości wydzielanego sebum, a co za tym idzie, redukuje powstawanie przyszłych wykwitów.

Acnelan

to innowacyjne podejście do terapii skóry trądzikowej i łojotokowej.
Specjalistyczny kompleks substancji aktywnych między innymi kwas salicylowy, szikimowy, migdałowy oraz unikalne opatentowane składniki zawierające się w produktach Acnelan działają synergicznie na wszystkie czynniki wywołujące trądzik oraz jego skórne następstwa. Pierwszym zadaniem zabiegu jest obniżenie poziomu dihydroksytestosteronu i redukcji nadmiaru androgenów, następnie odblokowanie, oczyszczenie oraz normalizacja kanałów gruczołów łojowych, działanie bakteriobójcze, bakteriostatyczne, redukcja stanów zapalnych i ostatecznie spłycenie i rozjaśnienie przebarwień pozapalnych.